ŠKM Liptovský Hrádok0
SOBOTA 07. 04. 2018 o 13,30 hod.

A mužstvo : ŠKM L.HRÁDOK - LIETAVSKÁ LÚČKA 4:2 (1:1)
Úvod -> Aktuality

Za krásneho slnečného počasia sa naše mužstvo, stále bez prehry a s plným bodovým ziskom z úvodných dvoch zápasov v jesennej časti sa predstavilo na domácom ihrisku proti Belej proti „nováčikovi“ IV.ligy, ktorý pred rokom hrával o súťaž vyššie a to proti mužstvu z Lietavskej Lúčky.

Pred zápasom si obe mužstvá uctili minútou ticha člena Hrádockej futbalovej rodiny Alexandra Schóbera, ktorý nás náhle a nečakane opustil vo veku 26 rokov, ktorý v súčasnosti žil a pracoval v Írsku ............
„Česť jeho pamiatke!“.

Zápas sa začal pre domáce mužstvo výborne, pretože už v 4. min sa ujalo vedenia keď pokutový kop s prehľadom premenil Michal Olejár. Úvodné minúty boli v réžii domáceho mužstva, ktoré sa dostávalo do dobrý streleckých príležitostí a aj pološancí. Po dobrom domácom úvode sa k slovu dostali aj pohyblivý hostia, ktorý svojou rýchlosťou robili domácim poriadne „vetry“. Aktívny bol predovšetkým Marek Turský, ktorý v 33. min výborne kopol z 25-tich metrov výborne trestný kop, ktorý domáci brankár V.Kačalka len vyrazil a dorážku trestuhodne do odkrytej domácej bránky zahodil hosťujúci G.Pupiš. Gomáci gólman bol týchto chvíľach výraznou postavou domácich, keď svoje mužstvo viac krát podržal. No trest v podobe gólu v domácej bránke prišiel tesne pred prestávkou, keď domáci L.Baďo fauloval hosťujúceho hráča a následný pokutový kop premenil hosťujúci kapitán V.Papajčík.
Po dohovore v kabíne začali druhý polčas domáci hráči ako z partesu a už v 49. min sa po centri a následnej skrumáži v 16-tke hostí presadil domáci A.Rakučiak. Svoje kanonierske kvality opäť potvrdil domáci M.Babic, ktorý svojím tretím gólom v sezóne upravil na 3:1. Domáce mužstvo predvádzalo ofenzívny futbal a niekoľko domácich akcií si vyslúžilo potlesk domácich tribún. Gólovú 13 minútovú „smrť“ zakončil mladý M.Žufaj, keď sa po dlhom odkope domáceho stopéra M.Hoška presadil cez hosťujúcich brániacich hráčov a popri vybiehajúcom brankárovi upravil  gólový účet domáceho mužstva na číslo štyri. Postupne však tempo hry z domácej strany upadlo a to nielen kvôli priebežnému výsledku ale aj vďaka horúčave. Hostia sa ani za nepriaznivého skóre nevzdávali a snažili sa aspoň skorigovať nepriaznivé skóre. To sa im podarilo v 86. min keď upravil skóre zápasu najlepší hráč hostí Marek Turský. Po jeho priameho kope z 20 metrov a následnej teči v múre skončila lopta v sieti domácich. Víťazstvom si domáci udržali neporaziteľnosť a usadili sa na čele tabuľky štvrtej ligy. Nasledujúcu nedeľu sa naši chlapci predstavia v Trstenej, kde si zmerajú sily s domácim Slovanom. Držíme im place.

Štatistické údaje zo zápasu :

3. kolo   19.8.2012  ŠKM Liptovský Hrádok – Cementáreň Lietavská Lúčka  4:2 (1:1)
Góly : 1:0 Olejár Michal (4.) - 11m, 1:1 Papajčík Vladimír (41.) - 11m, 2:1 Rakučiak Andrej (49.), 3:1 Babic Michal (52.), 4:1 Žufaj Michal (62.), 4:2 Turský Marek (86.)

Zostava ŠKM : Kačalka V. - Baďo L., Hočko M., Janiga T. "C", Rácheľ- Sajták M. (76. Hliničan R.), Olejár M., Rezník A. (70.Števček R.), Rakučiak A. - Babic M., Cibula M (55. Žufaj M.)

Rozhodcovia stretnutia : Machyniak M. - Kúchen M., Verkin M.

Delegát stretnutia : Braučok B.

Divákov : 250

Hodnotenie zápasu očami trénera :
Po rýchlom vedení sme nehrali dobre. Pohybliví, behaví hostia nám robili problémy. Strácali sme ľahké lopty a súper chodil do brejkov, ktoré sme zastavovali len faulami. Podržal nás však Kačalka, ktorý chytil 2-3 gólové strely. Výsledkom našej zlej hry bol faul v šestnáske a zaslúžené vyrovnanie hostí. Cez prestávku si chlapci samy uvedomili, čo robíme zle, začali sme viac behať a výsledkom boli tri góly v sieti súpera.  V horúčave sme však tempo neudržali. Na konci zápasu sme opäť chceli hrať peší futbal a hostia nás potrestali druhým gólom.

autor: Jančuška