GÓL: Stanislav
odkaz na novinku
A mužstvo : Krátky pohľad na to čo bolo v predcházajúcej sezóne
Úvod -> Aktuality

Pri písaní tohto článku som sa inšpiroval výrokom Jána Amosa Komenského, ktorý sa traduje už vyše tristo rokov a to „opakovanie je matka múdrosti“. Nezaškodí si pripomenúť fakty, výsledky a štatistiky z predchádzajúcej sezóny. Tá mala dva svoje polčasy. Prvý „jesenný“ bol pre naše mužstvo dosť náročný. Výsledky a aj predvedená hra bola podľa predstáv a viaceré dobre rozohrané zápasy sme nedotiahli do víťazného resp. bodového konca. Dvanáste miesto bolo odzrkadlením prvého polčasu.

Do druhého polčasu sme vykročili aj s viacerými novými tvárami (Olejár M., Okoličáni F., Babic M), ktorý ako sa ukázalo na konci sezóny veľkým prínosom pre mužstvo. Od začiatku sme začali zbierať bod po bode a pomaly ale isto sme sa vzďaľovali z miest znamenajúcich zostup do V.ligy. Až v deviatom jarnom kole naše mužstvo prehralo a to 5:0 v Dolnej Tížine. Do konca sezóny prišla už len jedna prehra  a tak nebyť  domáceho posledného kola a remízy so Stráňavami, mohli naši chlapci skončiť v jarnej tabuľke na skvelom druhom mieste. Táto jarná bodová explózia nás vyšupla na veľmi solídne deviate miesto. K tomuto umiestneniu pomohlo aj skvelých 11 gólov Michala Babica, ktorý prišiel pred odvetnou časťou sezóny z piatoligovej Bešeňovej.

V porovnaní s prvou „nováčikovskou“ sezónou tak bolo vidieť nielen výsledkovo ale aj herne narastajúci progres. Pevne veríme, že momentálne už prebiehajúca sezóna bude minimálne tak dobá ak nie lepšia ako jarná časť sezóny 2011/2012 a to i napriek tomu, že opäť nastali zmeny v kabíne domáceho mužstva.

autor: Jančuška