NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS
FK Rakytovce
ŠKM Liptovský Hrádok
Nedeľa 28. 03. 2020 o 15,00 hod.
POSLEDNÝ ZÁPAS
odkaz na novinku
DORAST
1.OFC Liptovské Sliače0
ŠKM Liptovský Hrádok0
Nedeľa 28. 03. 2020 o 14,00 hod.

ZHODNOTENIE SEZÓNY
Úvod -> Aktuality

 Ukončenie futbalovej sezóny 2012- 2013

     Mladších žiakov tvoria v dnešnej dobe hráči vo vekovom rozhraní 9. až 12. rokov. Celkovo sme mali v ročníku 2012- 13 osemnásť hráčov, ale počas sezóny odišli Miško Perašín a Samuel Kováč. Tréningovým procesom, ktorý bol počas celej jarnej časti ročníka nabúravaný dohrávkami sa priemerne zúčastňovalo medzi 10. až 16. chlapcovAbsencie boli ospravedlňované chorobou, návštevou iného vzdelávacieho či športového krúžku.

Kormanov pohár: Do zápasov KP boli striedavo začleňovaní všetci chalani mužstva, prakticky sa táto súťaž prelínala so súťažou dvojičiek III. ligy, a chalani štvrtok, čo je herný deň KP, využívali ako prípravný zápas na ligu, i keď táto sa hrá celkom iným štýlom a riadi sa inými pravidlami.Určite nebola súťaž KP zo strany chlapcov podceňovaná, ale bol zrejmý z ich strany iný prístup. Motiváciou boli hlavne stretnutia s mužstvami ako Tatran Lipt. Mikuláš, Palúdzka, Svätý Kríž. Súťaž o KP sme ukončili čistým priemerným postavením v tabuľke, kedy sme skončili z desiatich mužstiev piaty so ziskom 27. bodov z možných 54. bodov. Určite nás potešili víťaztvá hlavne v domácom prostredí s vysokým skóre napr. s Bobrovcom, prípadne s Iľanovom, ale dostali sme aj pár krát, ako sa povie po prstoch a to hlavne najvyššou prehrou v Palúdzkej 11:0. V KP sme sa sústredili na to aby si zahrali všetci chalani a pripravili sa tak na ligové stretnutia, kde sme hrali prevažne na troch útočníkov, ktorí mali za úlohu hru rozťahovať a hrali tak krídelnú hru. Určite tiež potešilo zvládnutie signálu rohového kopu, ktorý si chlapci takmer okamžite osvojili a dávali práve po štandartných situáciách z rohu góly. Do ročníka 2013- 14 sme sa však rozhodli cjlapcov neprihlásiť do Kormanovho pohára.

III. Liga: Čo sa týka ligových stretnutí bilancia je proti jeseni horšia, čo ja osobne pripisujem práve presíteniu zápasov ligy a KP, kedy chalani hrali počas dvoch týždňov sedem majstrovských zápasov. Tu by som chcel povedať, že niektoým chalanom dá 90. minútový tréning určite viac ako zápas v KP. Liga sa hrá väčšinou na Orave, kde máme s domácimi usporiadateľmi sústavne problém so skrátením a zúžením hracej plochy, ale aj s tým aby mali hráči k dispozícii futbalovú loptu veľkosť č. 4. Tieto pravidlá nerešpektujú prakticky nikde. Sme potom nútení sa hádať, čo neprispieva ani na hru našich chlapcou, ktorí sú nútení si tieko konfrontácie s domácimi organizátormi vypočuť.


 

Strelci našich gólov: Hanula Marián 16, Pros Pavel 14, Bendík Adrián 12, Voskár samuel 11, Jurena Adam 7, Vrabec Patrik 6, Horňák Samuel 4, Slivoš Martin 3, Sporinský Martin 3, Kuchárik Martin 3, Vrtěna Matúš 3, Argaláš Ladislav 2, Čajnák Tomáš, Šimák Tomáš, a Samko Stano po 1. góle.


Trocha štatistiky: Chlapci odohrali v III. Lige celkom 26 zápasov, z toho 14-krát vyhrali, 6-krát skončilo stretnutie remízov a 6-krát chalani odišli zo stretnutia bez bodu. Chlapci strelili celkom 91 gólov a 47 sme ich dostali. Ak by sa viedla v tejto súťaži tabuľka dosiahli by chalani celkom 48. bodov.

    Vyhodnotenie na jednotlivca celej sezóny bude zrealizované v letnej prestávke a bude prečítané jednotlivcom. Určite tesne pred začiarkom sezóny, budeme mať stretnutie s rodičmi, predpokladám už okolo 15. Júla 2013, kedy sa začína letná príprava. Tu im povieme naše stanovisko k tréningu, k disciplíne hráčov a pod. Stretnutie s rodičmi detí, ktoré prestupujú z prípravky, bude už v stredu 26. 06. 2013 o 16,00 hod.


 

    Na koniec by som uviedol, že z mužstva odíde do mužstva starších žiakov viacej hráčov, ale naopak z prípravky čakáme príchod, verím, že celkom kvalitných osem hráčov, teda káder ostane, čo sa týka počtu prakticky nezmenený. Jednoznačne sa budeme na TJ sústrediť na prácu s loptov, koordinačné cvičenia, silu, rýchlosť a kondíciu. 

 

T r é n e r i : Marián Markech, Ján Hanula


 


autor: Hanula