NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS
ŠKM Liptovský Hrádok
FK Čadca
Sobota 30. 03. 2019 o 15,00 hod.
POSLEDNÝ ZÁPAS
FTC Fiľakovo 3
ŠKM Liptovský Hrádok 1
GÓL: Hazrolli
odkaz na novinku
DORAST
ŠKM Liptovský Hrádok0
TJ Sokol Liesek 0
Nedeľa 31. 03. 2019 o 10,00 hod.

Kováčik zmenil futbalistom odmeny, státisíce dostanú až za postup.
Úvod -> Aktuality

 KYJEV. Slovenský futbalový zväz našim reprezentantom pred zápasom na Ukrajine zmenil systém odmeňovania. Doteraz dostávali štartovné za každý zápas bez ohľadu na výsledok.

Po novom dostanú prémie už iba za víťazstvo či remízu. Vypláca sa päťdesiat percent z dohodnutej sumy podľa úrovne súpera a druhá polovica pribudne iba v prípade postupu na ME.

Za Španielov 150-tisíc

„Trebárs v prípade víťazstva nad Ukrajinou si prerozdelí tím polovicu zo stotisícovej prémie, zvyšnú polovicu získa dodatočne iba v prípade postupu na ME,“ priznal šéf zväzu Ján Kováčik. Pri remíze je prémia polovičná.

Najvyššiu hodnotu má triumf nad Španielmi, kde je prémia stopäťdesiattisíc eur, najnižšiu nad Luxemburskom: tridsaťtisíc.

V minulej kvalifikácii o postup na MS 2014 bolo štartovné za súboje v roku 2012 vo výške 2000 eur na hráča a za zápasy v roku 2013: 2500 eur.

Nepostup bude neúspech

Zmena je aj pri rozdelení prémie od UEFA v prípade postupu. Predtým mali sľúbené hráči s realizačným tímom päťdesiat percent a zväz zvyšnú polovicu.

Po novom by sa prémia delila rovnomerne na tretiny: hráči a realizačný tím – zväz – náklady.

Ak Slováci nepostúpia, prezident Kováčik to bude považovať za neúspech. „Postúpi o osem tímov viac ako v minulosti, ale adeptov je aj tak veľa. Nie sme jediní, ktorí cítia veľkú šancu.“


 


autor: Hanula Ján