NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS
ŠKM Liptovský Hrádok
FK Čadca
Sobota 30. 03. 2019 o 15,00 hod.
POSLEDNÝ ZÁPAS
FTC Fiľakovo 3
ŠKM Liptovský Hrádok 1
GÓL: Hazrolli
odkaz na novinku
DORAST
ŠKM Liptovský Hrádok0
TJ Sokol Liesek 0
Nedeľa 31. 03. 2019 o 10,00 hod.

A mužstvo : ŠKM LIPT.HRÁDOK - FC34 LM-PALÚDZKA 1:2 (0:1)
Úvod -> Aktuality

V poslednom tohto sezónnom vystúpení sa predstavilo "A"-čko na domácom ihrisku v Hornoliptovskom derby proti mužstvu FC34LM-Palúdzka. Nepriaznivé výsledky sme potvrdili aj v poslednom kole a naše mužstvo podľahlo svojmu súperovi gólom v nadstavenom čase 1:2. V konečnej tabuľke sme najmä vďaka výkonom v jesennej časti skončili ako nováčik na veľmi lichotivom druhom mieste. 

Štatistické údaje zo zápasu :

Góly : 0:1 Martin Trnovský  (27.), 1:1 Ján Rúčka (89.), 1:2 Vladimír Kubík (90+.)

ŽK :  Marek Hlušák (48.), štefan Pačan (62.)

Divákov : 250 

Rozhodovali : Štefan Greňo (Richard Čambora, Miloš Štrba)

Delegát stretnutia :  Jozef Kuska 

Zostavy :

ŠKM LH : Golis T. – Ráchel J., Kopernický T., Švihra M.,  Janiga T. (81. Rezník A.) – Šajgalík M. (46. Rúčka J.), Žufaj Ma. „C“, Gavenčiak P. –  Sajták M., Žiška L. (90. Žufaj Mi.), Ľalík J.

FC34 LM-Palúdzka : Károlyi Z.. – Keresteš P., Kokavec P. "C", Hlušák M., Grieš T. – Chudý M., Kubík V., Psotný J., Mišovič J.,(46. Pačan Š. - 69. Čefo M.),  – Trnovský M., Matejka M.

Hodnotenie zápasu očami trénera : 
Mydliar Eduard - hlavný tréner  : V liptovskom derby stretnutí sme mali isté druhé miesto v tabuľke, no náš súper musel  bodovať naplno, aby si udržal aj v budúcej sezóne miestenku v súťaži. Hostia hrali od začiatku agresívne, niekedy až na hranici únosnosti. Aj to v konečnom dôsledku hrádockých chlapcov vyprovokovalo k sympatickému a bojovnému výkonu. Po celý zápas boli lepším mužstvom a zaslúžili by si minimálne remízu, no proti nim nestáli len 11-ti hráči Palúdzky.  Po evidentnom 5 metrovom ofsajde, ktorý nevidel iba postranný rozhodca, otvoril skóre Trnovský - 0:1. Potom sa hralo prakticky na jednu bránu až do vyrovnania. Najprv mladý Sajták zahodil „tutovku“ po dravom krídelnom prieniku Ľalíka, no v 89 min. sa už striedajúci Rúčka po individuálnej akcii nemýlil -1:1! V poslednej minúte nadstaveného času, po vymyslenom priamom kope, Kubík hlavou zabezpečil Palúdzke V.ligovú príslušnosť.


autor: Jančuška